Administration

Ethan  Dschaak

Principal

Ethan Dschaak

Beth Johnson

Assistant Principal

Beth Johnson

Administrative Assistants

Kelli Wilson

Head Administrative Assistant

Kelli Wilson

Samantha  Spear

Administrative Assistant

Samantha Spear

Teachers

Rebecca Christman

Kindergarten

Rebecca Christman

Michelle Ludens

Kindergarten

Michelle Ludens

Sara Rundell

Kindergarten

Sara Rundell

Molly Salter

Kindergarten

Molly Salter

Sarah Lewis

Early Childhood

Sarah Lewis

Amy  Flohr

Kindergarten

Amy Flohr

Majorie  Small

Kindergarten

Majorie Small

Marnie Colhoff

1st Grade

Marnie Colhoff

Casey  Kieffer

1st Grade

Casey Kieffer

Beth Pitsor

1st Grade

Beth Pitsor

Ellie Falcon

1st Grade

Ellie Falcon

Jana Swedin

1st Grade

Jana Swedin

Katie  Harrington

2nd Grade

Katie Harrington

Kathryn Kinowski

2nd Grade

Kathryn Kinowski

Kayleen Selfridge

2nd Grade

Kayleen Selfridge

Carol Waider

2nd Grade

Carol Waider

Brittany Krogman

2nd Grade

Brittany Krogman

Melissa  Beshara

3rd Grade

Melissa Beshara

Patti  Marso

3rd Grade

Patti Marso

Becky Glidden

3rd Grade

Becky Glidden

Becky Killinger

3rd Grade

Becky Killinger

Rebecca Weber

3rd Grade

Rebecca Weber

Dan Avery

4th Grade

Dan Avery

Dominic Bradford

4th Grade

Dominic Bradford

Jessica  Bernhagen

4th Grade

Jessica Bernhagen

Ashton Burditt

4th Grade

Ashton Burditt

Julie Carpenter

Special Education

Julie Carpenter

Andrea  Christensen

Special Education

Andrea Christensen

Peggy Mattke

Special Education

Peggy Mattke

Tawny Witty

Special Education

Tawny Witty

Lisa Skovlund

Special Education

Lisa Skovlund

Celisity Cadotte

Computer

Celisity Cadotte

Anna Peachey

Music

Anna Peachey

Heidi   Kruse

Librarian

Heidi Kruse

Laura  Sandness

Gifted Coordinator

Laura Sandness

Counselor/Social Worker/
Nurses/OT/PT/Speech

Dan McIntire

Counselor

Dan McIntire

Abbie Waitman

Social Worker

Abbie Waitman

Noelle Jacobs

Behavior Analyst

Noelle Jacobs

Heidi Kraft

Counselor

Heidi Kraft

Sara  Delaney

Speech Therapist

Sara Delaney

Heather Erlenbusch

Speech Therapist

Heather Erlenbusch

Cindy Ireland

Physical Therapist

Cindy Ireland

Roni Hanson

Occupational Therapist

Roni Hanson

Support Staff

Mary Hunsaker

Paraprofessional

Mary Hunsaker

Deone Horton

Food Service Site Manager

Deone Horton

Julie Peterson

STOP Coordinator

Julie Peterson

Joan Wilson

Paraprofessional-Library

Joan Wilson

Cora  Atkinson

Capable Kids Coordinator

Cora Atkinson

Wendy  Johnson

Dream Box/Lexia

Wendy Johnson

Jennifer Word-Dennis

Paraprofessional-SPED

Jennifer Word-Dennis

Sami Maxwell

Paraprofessional

Sami Maxwell

Sherry Cranmore

Paraprofessional

Sherry Cranmore

Shannon Yorba

Paraprofessional-SPED

Shannon Yorba

Carla Walker

Playground/Lunch Supervisor

Carla Walker

Ruth Nowell

Playground Supervisor

Ruth Nowell

Anna Sheldon

Playground Supervisor

Anna Sheldon

Ron White

Resource Officer

Ron White

Cal Christensen

Custodian

Cal Christensen