Administration

Ethan  Dschaak

Principal

Ethan Dschaak

Amanda Christensen

Assistant Principal

Amanda Christensen

Administrative Assistants

Samantha  Spear

Head Administrative Assistant

Samantha Spear

Shannon Yorba

Administrative Assistant

Shannon Yorba

Teachers

Rebecca Christman

Kindergarten

Rebecca Christman

Michelle Ludens

Kindergarten

Michelle Ludens

Susan Ostenson

Kindergarten

Susan Ostenson

Sara Rundell

Kindergarten

Sara Rundell

Majorie  Small

Kindergarten

Majorie Small

Caitlin Wilson

Kindergarten

Caitlin Wilson

Marnie Colhoff

First Grade

Marnie Colhoff

Ellie Falcon

First Grade

Ellie Falcon

Casey  Kieffer

First Grade

Casey Kieffer

Beth Pitsor

First Grade

Beth Pitsor

Jana Swedin

First Grade

Jana Swedin

Katie  Harrington

Second Grade

Katie Harrington

Josie Brown

Second Grade

Josie Brown

Katherine O'Boyle

Second Grade

Katherine O'Boyle

Kayleen Selfridge

Second Grade

Kayleen Selfridge

Carol Waider

Second Grade

Carol Waider

Melissa  Beshara

Third Grade

Melissa Beshara

Becky Glidden

Third Grade

Becky Glidden

Becky Killinger

Third Grade

Becky Killinger

Patti  Marso

Third Grade

Patti Marso

Rebecca Weber

Third Grade

Rebecca Weber

Dan Avery

Fourth Grade

Dan Avery

Jessica  Bernhagen

Fourth Grade

Jessica Bernhagen

Dominic Bradford

Fourth Grade

Dominic Bradford

Brittany Delzer

Fourth Grade

Brittany Delzer

Kayla Sarringar

Fourth Grade

Kayla Sarringar

Celisity Cadotte

Computer

Celisity Cadotte

Heidi   Kruse

Librarian

Heidi Kruse

Anna Peachey

Music

Anna Peachey

Laura  Sandness

Gifted Coordinator

Laura Sandness

Carrie Barnes

Special Education/Self-Contained

Carrie Barnes

Julie Bernard

Special Education/Second Grade

Julie Bernard

Abbie  Childress

Special Education/Fourth Grade

Abbie Childress

Kenzie Skovlund

Special Education/Self-Contained (K-1)

Kenzie Skovlund

Sidney Garner

Special Education/KIND Room

Sidney Garner

Michele Paulsen

Special Education/Third Grade

Michele Paulsen

Andrea Christensen

Special Education/K-1

Andrea Christensen

Mike Roddis

Special Education/Third Grade

Mike Roddis

Julie Carpenter

Early Intervention/Fourth Grade

Julie Carpenter

Related Services

Sara  Delaney

Speech Therapist

Sara Delaney

Heather Erlenbusch

Speech Therapist

Heather Erlenbusch

Cindy Ireland

Physical Therapist

Cindy Ireland

Brittni Luikens

Speech Therapist

Brittni Luikens

Loreena Larson

SST Coordinator

Loreena Larson

Paula Ehrmantraut

School Psychologist

Paula Ehrmantraut

Maggie Kaitfors

Occupational Therapist

Maggie Kaitfors

Kim Roberts

Birth to 3 Coordinator

Kim Roberts

Stephanie Nesselhuf

School Psychologist

Stephanie Nesselhuf

Karrie Wendt

Nurse

Karrie Wendt

Abbie Waitman

Social Worker

Abbie Waitman

Heidi Kraft

Counselor

Heidi Kraft

Noelle Jacobs

Behavior Analyst

Noelle Jacobs

Support Staff

Kim Davis

Special Education Paraprofessional

Kim Davis

Natalie Hill

Special Education Paraprofessional

Natalie Hill

Danielle Sperling

Special Education Paraprofessional

Danielle Sperling

Jennifer Dennis

Special Education Paraprofessional

Jennifer Dennis

Michael Noel

Special Education Paraprofessional

Michael Noel

Pam Brown

Special Education Paraprofessional

Pam Brown

Hilary Hickel

Paraprofessional

Hilary Hickel

Sheri Cranmore

Capable Kids

Sheri Cranmore

Barbara Green

Paraprofessional

Barbara Green

Kelsey Nilson

Paraprofessional

Kelsey Nilson

Nicole Ruel

Paraprofessional

Nicole Ruel

Joan Wilson

Library Paraprofessional

Joan Wilson

Julie Peterson

STOP Coordinator/Capable Kids

Julie Peterson

Carla Walker

Capable Kids

Carla Walker

Wendy  Johnson

Dream Box/Lexia

Wendy Johnson

Randi Hodina

Playground Supervisor

Randi Hodina

Chuck Aldrich

Playground Supervisor

Chuck Aldrich